Acum este Sâm Noi 18, 2017 5:34 am

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: O extraordinara metoda de a-ti da seama daca esti gras...
MesajScris: Mie Noi 03, 2010 6:57 pm 
Neconectat

Metoda verificata, cu rezultate extraordinare si foarte revelatoare

Unelte necesare: un perete si un creion

Daca esti singur si nu te poate ajuta cineva:
Stai cu spatele la un perete si traseaza-ti singur, pe perete, cu creionul, conturul corporal, sau doar partea de corp care te intereseaza.
De exemplu: pot sa jur ca vrei sa stii cum arata mijlocul (abdomenul) si, eventual, soldurile. Stai dreapta, cu spatele lipit de perete, tii creionul cu atentie in mana dreapta si-ti trasezi pe langa corp in partea stanga, apoi iei creionul in mana stanga si trasezi pe langa corp in partea dreapta.

Daca te poate ajuta cineva, esti norocos, poate sa traseze el/ea pe perete conturul tau
...si asa poti obtine mai usor conturul intregului corp

Dupa aceea te indepartezi putin si privesti silueta rezultata, sau macar privesti la distanta dintre liniile care reprezinta mijlocul tau.
Traseaza cu creionul mijlocul tau pe desen.

Pentru rezultate excelente, nu te gandi la perete: gandeste-te ca vei afla adevarul despre tine si traseaza fara mila.

Concluzie: nu-i asa ca esti mai slab decat credeai?

Poti sa faci acelasi lucru si stand pe laterala, ca sa te desenezi din profil. Aici ai cam avea nevoie de ajutorul altcuiva, dar ai sa-ti dai seama exact de dimensiunea abdomenului tau.

Nu suntem singuri: ne avem unii pe altii.

Anorexia si bulimia sunt boli, nu fitze, nu mofturi, nu alegeri! Aceste boli se trateaza, nu se ascund! Ajuta si tu! Fii activ, fii voluntar!

Sus

Subiectul mesajului: Re: O extraordinara metoda de a-ti da seama daca esti gras..
MesajScris: Vin Mar 18, 2011 10:12 pm 
Neconectat

E o idee foarte ingenioasa si usor de pus in practica, insa eu, personal, nu mai am probleme, in sensul ca nu mai sunt obsedata de numarul de kilograme ori de calorii. Acum ca mi-am constientizat problema ma simt ca si renascuta.

Sus

Subiectul mesajului: Re: O extraordinara metoda de a-ti da seama daca esti gras..
MesajScris: Vin Mar 18, 2011 10:21 pm 
Neconectat

Oau, m-ai lasat fara cuvinte! ^:)^ :text-bravo:

Nu suntem singuri: ne avem unii pe altii.

Anorexia si bulimia sunt boli, nu fitze, nu mofturi, nu alegeri! Aceste boli se trateaza, nu se ascund! Ajuta si tu! Fii activ, fii voluntar!

Sus

MesajScris: Vin Mar 18, 2011 11:24 pm 
Neconectat

:-BD :text-bravo: felicitaaaaari!!!

cand voi ajunge sa zic asta...? voi ajunge, stiu eu ;)

va pup de mii de ori si va doresc tot binele

Sus

MesajScris: Sâm Mar 19, 2011 8:24 am 
Neconectat

Miru, si eu stiu ca totul va fi bine si in cazul tau. Esti o persoana puternica si sunt constienta ca tot ceea ce-ti vei pune in minte vei reusi sa aduci la realitate.

Si eu va pupicesc dulce :-*

Sus

MesajScris: Sâm Ian 26, 2013 6:11 pm 
Neconectat

Ce idee geniala! Zilele astea sunt am cazut intr-un butoi de melancolie cu 2 episoade si experimentul acesta ma face sa ma simt mult mai bine. Am facut forma pe peretele din fata mea si acum o tot admir :d Nu-mi vine sa cred ca asa arata ”amprenta” mea. Chiar nu sunt asa grasana cum ma simt.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]