Acum este Lun Sep 25, 2017 9:44 pm

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Va rog nu ocoliti acest topic..am nevoie de voi!
MesajScris: Mar Aug 27, 2013 8:04 pm 
Neconectat

Bunaaaa:*

As avea nevoie de o lamurire,o parere,ceva..va rog

Problema mea e urmatoarea:
Mananc mult,mult de tot,si astazi am mancat si dulciuri si pizza,una intreaga,deci serios,mananc mai mult decat mananca oricine din familia mea:3 mese consistente,gustari,nici nu fac sport,nimic..dar e urmatoarea situatie:

-inainte de slabire,eu am avut maxim 48 de kg la 1,68...asta e mostenirea mea genetica,si mama a avut 49 de kg la 30 de ani,plus ca eu am fost sportiva de mica,desi acum m-am lasat tocmai ca sa nu slabesc...deci,ideea este ca dupa ce am ajuns la greutatea avuta initial,efectiv,orice as manca,oricat as manca si oricand as manca,nu se mai pune nimic pe mine...absolut nimic..si mananc cantitati mari de dulciuri,fainoase,practic tot ce se spune ca ingrasa.

-care ar fi deci problema?ideea e ca am citit eu aici pe site conceptul de IMC de 21-25..dar mie efectiv nu imi permite corpul mai mult de atat..asa e zestrea mea genetica,oricat as manca,nu pot depasi greutatea asta..asa a fost si inainte de perioada de slabire,e ca si cum ar fi setat pe acest nr e kg..eu am inteles faptul ca menstruatia are nevoie de un anumit nr de kg sa revina,dar credeti-ma ca mie imi este practic imposibil sa ma ingras mai mult de atat...nu stiu ce sa ma mai fac,avand in vedere ca la acest nr de kg eu am avut ciclu regulat in trecut.

-si inca ceva,nu ma mai pot supraalimenta atat de mult,ma simt rau fizic,mi-e greata in permanenta de la cat de mult mananc,imi suprasolicit organismul,o simt.m-am saturat de dulciuri,de patiserie,de fainoase,,,de toate astea.

Ce ma sfatuiti sa fac?Sa astept sa se normalizeze toate?Va jur ca spun adevarul,dar sunt disperata efectiv,nu ma mai pot ingrasa nicicum de o luna si ceva,indiferent de cat de mult mananc..ajung si la 4000-4500 de cal pe zi ..dar deja m-am saturat,as vrea sa mananc si eu mai sanatos,dulciurile astea ma sleiesc de puteri,imi distrug tenul..

Astept un raspuns,va rog!

Va multumesc:)

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]