Acum este Sâm Sep 23, 2017 3:07 am

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 156 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Psihoterapie de grup dupa 15 septembrie
MesajScris: Dum Apr 07, 2013 7:53 am 
Neconectat

Doamna Lili,

Mi-ati adus zambetul pe buze de dimineata! Va multumesc pentru primirea atat de calduroasa!
Mi-a placut forumul din prima clipa, am simtit ca este facut cu muuuultaaa dragoste si devotament. :-)

Nu pot sa promit ca vin marti din doua motive: am un examen oral si nu stiu cum ma incadrez cu timpul; in al doilea rand, sunt lasha si ma simt luata "prea repede" pentru o intalnire de grup si pentru a vobi asa repede in fata fetelor despre mine.

Stiu ca si ele au probleme similare dar simt o rusine teribila fata de mine, de problema mea, fata de familia mea pe care am distrus-o.

Ce se discuta la astfel de intalniri? Cat dureaza? Imi cer scuze daca sunt invaziva sau daca scriu unde nu trebuie (parca nu mi-as face topic propriu...)

Va imbratisez virtual,
Ina

e-lili scrie:
Ina, bravo tie pentru ca ti-ai luat inima in dinti si ai scris! Hai marti la terapia de grup ca sa faci cunostinta cu fetele si cu d-na doctor si continui de acolo; ai sa primesti de la d-na doctor indicatiile necesare.
Te pup si imi pare bine sa te aud! :-)

Sus

MesajScris: Dum Apr 07, 2013 12:47 pm 
Neconectat

Draga Ina, ma bucur ca ai scris aici. Cel mai bine, pentru inceput, este sa o vizitezi pe dna doctor si, cand hotarasti tu, vii si la sedintele de grup. Doar pt ca nu esti pregatita nu inseamna ca esti lasa. Nici pt noi nu a fost usor, insa e un grup care nu te judeca. Chiar daca suntem straini, poti vorbi despre orice si nu simti prejudecati sau priviri compatimitoare. Toata lumea intelege si toata lumea lupta pt acelasi lucru.
La sedintele de terapie discutam. Mult. Despre ce ne trece prin minte. Povestim ce simtim. Dureaza undeva la 2 ore, 2 ore si ceva.
Iti recomand sa o vizitezi pe dna doctor si, impreuna, vaeti hotari cea mai buna varianta pt tine. Noi te asteptam, cand vei fi pregatita.

Sus

MesajScris: Dum Apr 07, 2013 3:40 pm 
Neconectat

Iti multumesc pentru cuvintele calde, Alexandra. E mare lucru sa primesti o incurajare ca a ta, chiar si virtuala. :YMHUG:
Ce ma sfatuiesti, sa o contactez direct pe doamna doctor? :-)

allexandra scrie:
Draga Ina, ma bucur ca ai scris aici. Cel mai bine, pentru inceput, este sa o vizitezi pe dna doctor si, cand hotarasti tu, vii si la sedintele de grup. Doar pt ca nu esti pregatita nu inseamna ca esti lasa. Nici pt noi nu a fost usor, insa e un grup care nu te judeca. Chiar daca suntem straini, poti vorbi despre orice si nu simti prejudecati sau priviri compatimitoare. Toata lumea intelege si toata lumea lupta pt acelasi lucru.
La sedintele de terapie discutam. Mult. Despre ce ne trece prin minte. Povestim ce simtim. Dureaza undeva la 2 ore, 2 ore si ceva.
Iti recomand sa o vizitezi pe dna doctor si, impreuna, vaeti hotari cea mai buna varianta pt tine. Noi te asteptam, cand vei fi pregatita.

Sus

MesajScris: Dum Apr 07, 2013 4:37 pm 
Neconectat

Cu siguranta da. Sa nu-ti faci nici un fel de probleme, dna doctor e o persoana extraordinara si calda, e mereu alaturi de noi. Iti trimit un mesaj cu numarul?
Din toate mesajele tale vad o persoana inteligenta, cu un suflet extraordinar, cu mult bun simt si respect fata de ceilalti. Cred ca asta a fost cel mai frumos cadou pe care mi l-a facut forumul, m-a inconjurat de oameni foarte inteligenti, sensibili, cu inima foarte buna, dispusi mereu sa ajute.
Sa-mi povestesti cum a mers cu dna doctor. Te pup

Sus

MesajScris: Dum Apr 07, 2013 4:42 pm 
Neconectat

Aah, sigur ca da, Ina, dna doctor este extraordinar de calda si draguta, o sa fii uimita de cat de repede o sa iti treaca emotiile dupa ce vorbesti cu dumneaei. Exact asa am fost si eu la inceput, inainte sa o sun. Tot fetele de aici m-au incurajat sa pun mana pe telefon, nu ai de ce sa iti fie rusine, toate am pasit pe acelasi drum si am experimentat aceleasi senzatii, asa ca o sa gasesti multa intelegere daca alegi sa ne insotesti la sedinte.

Haide, curaj! Te pup!

Sus

MesajScris: Dum Apr 07, 2013 5:49 pm 
Neconectat

Multumesc , Alexandra, pentru complimente. Sunt peste meritul meu. :-) Astept mesajul tau cu nr dnei doctor. O voi contacta negresit.
Nu mai invadez acest topic cu intrebari ca deja cred ca v-am exasperat. La sedinte vreau sa vin si eu, v-ati procopsit cu mine :ymblushing: dar nu cred ca ajung marti.
Va pup, dragele mele si multa sanatate! :YMHUG:

Ayilin, multumesc de incurajari! Frumos nickname! :-*
allexandra scrie:
Cu siguranta da. Sa nu-ti faci nici un fel de probleme, dna doctor e o persoana extraordinara si calda, e mereu alaturi de noi. Iti trimit un mesaj cu numarul?
Din toate mesajele tale vad o persoana inteligenta, cu un suflet extraordinar, cu mult bun simt si respect fata de ceilalti. Cred ca asta a fost cel mai frumos cadou pe care mi l-a facut forumul, m-a inconjurat de oameni foarte inteligenti, sensibili, cu inima foarte buna, dispusi mereu sa ajute.
Sa-mi povestesti cum a mers cu dna doctor. Te pup

Sus

MesajScris: Lun Apr 08, 2013 5:26 pm 
Neconectat

Buna fetelor, am o veste legata de terapia de grup. Sala nu este disponibila marti seara si dna doctor a rezervat-o pe vineri seara, de la 18:30. Poate e mai comod acum pt ca nu aveti scoala. Sper ca nu e nici un inconvienent pt nimeni si ramane sa ne vedem acolo cu toata lumea.
Abia astept sa ne vedem!
Va pup

Sus

MesajScris: Mie Apr 10, 2013 11:29 pm 
Neconectat

allexandra scrie:
Buna fetelor, am o veste legata de terapia de grup. Sala nu este disponibila marti seara si dna doctor a rezervat-o pe vineri seara, de la 18:30. Poate e mai comod acum pt ca nu aveti scoala. Sper ca nu e nici un inconvienent pt nimeni si ramane sa ne vedem acolo cu toata lumea.
Abia astept sa ne vedem!
Va pup

Cred ca vin si eu, sa ne vedem fata in fata cu toti, sa nu raman doar "fata de pe forum", dar o adresa ceva? :)) nu am de gand sa caut toata seara sau sa ma invart in cerc :P

Sus

MesajScris: Joi Apr 11, 2013 9:51 am 
Neconectat

Evie, daca vrei, te poti intalni cu mine la 18.00, la Unirii, in fata la McDonald's. Si de acolo plecam impreuna spre locul unde se tine sedinta. Cred ca ar fi mai simplu asa decat sa iti dam o adresa, dureaza ceva pana te lamuresti unde se afla. Ce spui? Ai vrea?

Sus

MesajScris: Joi Apr 11, 2013 4:51 pm 
Neconectat

Ayilin scrie:
Evie, daca vrei, te poti intalni cu mine la 18.00, la Unirii, in fata la McDonald's. Si de acolo plecam impreuna spre locul unde se tine sedinta. Cred ca ar fi mai simplu asa decat sa iti dam o adresa, dureaza ceva pana te lamuresti unde se afla. Ce spui? Ai vrea?

E mai greu sa ma intalnesc cu cnv pe care nu l-am mai vazut, oricum ma duce mama cu masina si stie destul de bine strazile

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 156 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]