Acum este Vin Apr 20, 2018 1:54 pm

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 156 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Psihoterapie de grup dupa 15 septembrie
MesajScris: Mie Noi 14, 2012 11:47 am 
Neconectat

M-am gandit sa scriu si aici sa fie oficial :)
Uite ca dupa 2 luni de cand ar fi trebuit sa inceapa psihoterapie de grup am reusit sa punem de un mini grup, pe care oricand ne bucuram sa il marim.
Noi ne-am intalnit ieri, iar pentru saptamana viitoare a ramas stabilita ziua de marti 20 noiembrie, ora 18.30 la centrul de psihoterapie de la Hala Traian -Str.Visinilor Nr.3.
Terapia dureaza in jur de 2 ore si suntem deja o gasca frumushica de fete. Si chiar vorbesc serios, daca ati stii ce frumoase sunt Ioana Ioana si Ayilin :-) din toate punctele de vedere. Raluca nu intra pe forum, insa e cuminte, vine la terapie si se simt imbunatatiri - pe ea o sa o cunoasteti numai daca veniti martea :-)
Ne vom bucura de fiecare persoana care va dori sa ni se alature si va face primul pas in a-si schimba viata!
Va pup

Sus

MesajScris: Mar Dec 11, 2012 5:19 pm 
Neconectat

Buna ziua tuturor!
Ne vedem la terapia de grup astazi la 18,30 in aceeasi locatie.
Va astept!

Sus

MesajScris: Mar Ian 15, 2013 3:57 pm 
Neconectat

Buna tuturor!

Va scriu in numele d-nei doctor care m-a rugat sa va anunt ca azi nu se va tine terapia de grup. Ramane pentru martea viitoare, aceeasi ora si locatie (18.3 la Nerva Traian)

Sus

MesajScris: Mar Ian 22, 2013 10:36 am 
Neconectat

Bine v-am gasit si " LA MULTI ANI " Un 2013 cu sanatate,fericire si tot ce va doriti voi!
Astazi este ziua intalnirii pt terapia de grup. Va rog mult sa-mi confirmati pana la 0rele 12 , 13 participarea pt a retine sala .
Eu abia astept sa va vad!
Numai bine!

Sus

MesajScris: Mar Ian 22, 2013 3:02 pm 
Neconectat

Buna ziua!
Sunt din Timisoara....si sunt bulimica de 4 ani jumate....Cu exceptia unei prietene, nimeni nu stie cosmarul prin care trec. E o boala perversa si grea de care nu poti scapa usor...uneori, cred ca doar moartea te poate ajuta sa scapi :violence-bomb:
Mi-ar placea mult sa particip la intalnirile de grup...dar din pacate, in Timisoara nu stiu sa se organizeze.
Mult succes tuturor si Doamne ajuta!

Sus

MesajScris: Mar Ian 22, 2013 3:11 pm 
Neconectat

Bravo, Antonia, ma bucur ca te-ai gandit la ceva care te poate ajuta! Poate ca se organizeaza ceva si prin Timisoara -daca nu gasesti un grup, atunci poti cauta sa faci psihoterapie individuala, e foarte bine si merita incercarea!
Si nu-nu-nu, moarte nu e o solutie, bineinteles ca nu! De ce sa mori cand poti sa fii bine prin tratamente destul de conventionale? Bulimia nu e cancer stadiu final, e o boala administrabila si tratabila.
Hai sa vorbim despre asta la forumul despre bulimie. Vrei sa deschizi acolo un topic? ...si poate iti poate cineva face vreo recomandare pentru Timisoara, hai sa vedem, sa ne gandim impreuna.

Nu suntem singuri: ne avem unii pe altii.

Anorexia si bulimia sunt boli, nu fitze, nu mofturi, nu alegeri! Aceste boli se trateaza, nu se ascund! Ajuta si tu! Fii activ, fii voluntar!

Sus

MesajScris: Mar Ian 29, 2013 3:35 pm 
Neconectat

Ce faceti fetelor? Mergem azi la sedinta de grup? Eu am fost singura sapt trecuta si daca nu mai sunt doritoare pt sapt asta poate dna doctor prefera sa o lasam pe alta data, sa nu vina doar pt mine. Eu spun prezent de fiecare data. Si azi chiar am nevoie de grupul de suport.
Va pup

Sus

MesajScris: Joi Ian 31, 2013 3:56 pm 
Neconectat

Intr-o seara din noiembrie, dupa un episod bulimic violent, am hotarat ca trebuie sa fac ceva altfel voi muri (din cauza bulimiei sau a depresiei). Am gasit forumul acesta si, in aceeasi seara i-am scris dnei doctor cu care m-am intalnit doua zile mai tarziu. Incet, incet am discutat aspecte ale trecutului meu pe care vroiam sa mi le sterg din minte si pe care le duceam cu mine, inconstient, fara sa ma pot elibera. Cand dna doctor a sugerat terapia de grup am fost extrem de reticenta, chiar impotriva. Ma gandeam cum ma poate ajuta sa vad alti straini care imi povestesc despre experiente similare, de ce m-ar ajuta asta sau cum o sa le povestesc lucruri atat de personale unor oameni cu care nu aveam nimic in comun, decat tulburarea alimentara. Prima data cand am mers am stat cateva minute in hol, complet nemiscata, gandindu-ma daca sa intru sau sa ma intorc acasa. Auzeam discutiile dinauntru, cum se intrebau daca eu voi veni si nu puteam sa ma conving sa intru. Dupa munca de convingere cu mine insumi am intrat si am stat stinghera pe scaun, avand in minte un singur lucru Ce caut eu aici? Totusi, la un moment dat, am fost prinsa in discutie si am inceput sa vorbesc despre experienta mea. Chiar mi-a fost greu sa ma opresc dupa ce am inceput :-) Acum abia astept ziua de marti si terapia de grup. Ma pregatesc cu 2 ore inainte, ma machiez, imi fac parul si am un tonus neobisnuit.
Problema este ca am cam ramas singura. Nu stiu unde a disparut toata lumea din grupul vesel. Nu stiu daca mai continuam sau daca grupul mai ramane valabil. Se simte lipsa tuturor si pe forum. Grupul s-a creat greu si pentru mine, atat forumul cat si grupul, sunt necesare pe drumul spre vindecare. Doar aici gasesc oameni care nu ma judeca, ma inteleg si empatizeaza cu mine.
Am fost dezamagita acum doua saptamani cand am fost singura sau saptamana asta cand nu s-a mai tinut pt ca nimeni nu si-a anuntat prezenta. Sper sa reusim martea viitoare sa ne reunim prima data pe 2013 sa povestim cum au trecut sarbatorile si ce asteptam de la noul an. (Aylin, nu uit ca mi-ai scris si ca esti ocupata pana peste cap, te asteptam dupa sesiune).
Ce ziceti fetelor? Ne vedem marti?

Sus

MesajScris: Joi Ian 31, 2013 4:38 pm 
Neconectat

Perioadele de dupa sarbatori si mai ales in sesiuni sunt... asa cum vezi. Da-mi telefon cand vrei, am pregatit si Skype-ul daca te tenteaza ideea...

Nu suntem singuri: ne avem unii pe altii.

Anorexia si bulimia sunt boli, nu fitze, nu mofturi, nu alegeri! Aceste boli se trateaza, nu se ascund! Ajuta si tu! Fii activ, fii voluntar!

Sus

MesajScris: Joi Ian 31, 2013 11:04 pm 
Neconectat

Allexandra, nu intra in panica - de saptamana viitoare revin si eu cu forte proaspete.
Am fost plecata din tara putin dar gata!!
Asa ca nu vei mai fi singura marti :)

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 156 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]