Acum este Sâm Sep 23, 2017 3:16 am

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Special la ONGFest >> Hai sa ne intalniti acolo!
MesajScris: Sâm Mai 18, 2013 10:11 pm 
Neconectat

Sunt franta - dar ce zi am avut, ce zi frumoasa, cate reintalniri, cate vizite, cati oameni noi am cunoscut, cat interes s-a aratat pentru noi si activitatea asociatiei zilele astea, la ONGFest!
A fost practic toata lumea (asa un pic general vorbind): Narcis - psiholog (unele dintre voi poate il stiti), Cristian - psihiatru rezident, d-na doctor Ciobanu, Allexandra, Lunna, Rita, mamici (la intalnirea de azi) cu fete frumoase, care s-au dovedit foarte intreprinzatoare si active - toti de fapt au fost extraordinari la impartiti pliante si oferit informatii despre tulburarile e alimentatie si asociatie, la contacte cu cei interesati si cu cei de la alte standuri, etc (acum stiu ca pustoaicele si psihologii sunt cei mai buni voluntari ;) ). Toata lumea a infruntat soarele si statul prelungit in picioare - sunt rosie ca racul si acum stau cu crema de arsuri pe fata si cu picioarele in apa rece - dar merita! :-BD
Am avut donatii! Poate n-o sa va vina sa credeti, dar avem ceva donatii din tricouri imprimate si din portrete in stil Manga - facute la fata locului in schimbul a mici donatii, care au avut un succes nebun (pe putin 50 de portrete Manga Style la minut!!!)! Asta ne incurajeaza sa facem in site o sectiune de magazin cu desene Manga Style (trimiti online poza ta si noi ti-o facem portret in stil anime) si tricouri personalizate - cu imprimeu sub forma de mesaje alese de noi sau la comanda doritorului. De pilda, ti-ai dori sa ai fatza ta pe tricou, pe corpul lui Batman, sau cu textul tau preferat? Se poate - in schimbul unei donatii de minim 5 lei la portret si minim 25 de lei la tricouri.
Cafeaua a fost fierbinte si din belsug... am avut azi o foarte frumoasa intalnire la umbra unui copac superb, direct pe iarba verde... ce ne-am putea dori mai mult? Abia astept si ziua de maine - ultima din ONGFest. Va asteptam la standul 143, pe randul din dreapta, intrarea dinspre Sincai a Parcului Tineretului cu pliante frumoase (superbe, de fapt ;;) ) si informative, cu tricouri imprimate cu mesaje haioase, cu portrete Manga Style, cu cafea calda si buna si cu voie si mai buna! :-)
Va pun cateva poze de indata ce reusesc sa gasesc cablul de la aparatul foto :-?

Nu suntem singuri: ne avem unii pe altii.

Anorexia si bulimia sunt boli, nu fitze, nu mofturi, nu alegeri! Aceste boli se trateaza, nu se ascund! Ajuta si tu! Fii activ, fii voluntar!

Sus

MesajScris: Sâm Mai 18, 2013 11:14 pm 
Neconectat

Poze ONGFest 2013:

Fişiere ataşate:
voluntar-portrete-manga.jpg
voluntar-portrete-manga.jpg [ 61.06 KiB | Vizualizat de 1110 ori ]
stand-narcis.jpg
stand-narcis.jpg [ 61.46 KiB | Vizualizat de 1110 ori ]

Anorexia si bulimia sunt boli, nu fitze, nu mofturi, nu alegeri! Aceste boli se trateaza, nu se ascund! Ajuta si tu! Fii activ, fii voluntar!
Sus

MesajScris: Sâm Mai 18, 2013 11:24 pm 
Neconectat

Voluntari la activitati (unii - au fost multi, dar n-am fost pe faza cu pozatul). Uitati-va la tricoul cu "Certified SuperWoman"; va place :YMSMUG: ? Cine mai vrea?

Fişiere ataşate:
voluntari-1.jpg
voluntari-1.jpg [ 81.88 KiB | Vizualizat de 1110 ori ]
voluntari-2.jpg
voluntari-2.jpg [ 95.14 KiB | Vizualizat de 1110 ori ]

Sus

MesajScris: Dum Mai 19, 2013 10:32 am 
Neconectat

e-lili scrie:
Voluntari la activitati (unii - au fost multi, dar n-am fost pe faza cu pozatul). Uitati-va la tricoul cu "Certified SuperWoman"; va place :YMSMUG: ? Cine mai vrea?

Mai este si azi ONGfest? as vrea sa vin si eu si sa apar si in poze :)

Sus

MesajScris: Dum Mai 19, 2013 11:17 pm 
Neconectat

Evie, te declar voluntar performer! Evie a fost 2 zile la rand, a stat si la stand si a dat explicatii si pliante si ne-a si facut sa radem cu povestiri haioase - si a facut si o donatie, pentru care a primit un tricou la alegere. Azi au fost si Iuliana - medic psihiatru rezident, Allexandra, nelipsitul Narcis, sanadmin si... Potaia, care a socializat foarte bine cu ONG-urile din jur si ne-a facut o buna reclama, ba chiar ne-a adus la un moment dat in bot cateva produse de la standurile vecine (fugarita de posesori :)) , care doreau sa le recupereze, ca aveau si ei un plan cu ele). Erau cateva bratari din margele - Potaia e cocheta, sau poate voia sa faca cheta, nu stiu. :-) In orice caz, o mai chemam pe Potaia si in alte dati, ca s-a dovedit intreprinzatoare.
A fost o zi frumoasa, chiar daca eram mai obositi decat ieri si ne-am miscat mai cu incetinitorul. S-au facut si azi portrete la minut si am constatat ca se pot castiga fonduri bune cu asa ceva, imi pare foarte bine ca ne-a venit ideea asta, e de aplicat si cu alte ocazii si se pot face prin asta si alte activitati, cum ar fi ateliere de invatat tehnica Manga in scoli, printre elevii doritori... care pot afla cu aceste ocazii si despre tulburarile de alimentatie.
Am fost invitati de altfel sa vorbim cu elevii si parintii la 2 scoli si vom face asta.
O zi plina... :-) Voi pune, bineinteles, poze, s-au facut poze superbe azi.

Sus

MesajScris: Dum Mai 19, 2013 11:44 pm 
Neconectat

vreau si eu sa particip la chestia cu scolile :D !
imi pare rau ca n-am ajuns azi :(

Sus

MesajScris: Lun Mai 20, 2013 12:01 am 
Neconectat

Super! In orice caz, am fost sfatuiti sa mergem si sa vorbim direct cu directorii de scoli sau cu profesori, ca suntem purtatorii unui mesaj de interes si vom primi permisiunea sa vorbim cu elevii si parintii lor. Ne putem imparti in mici echipe care sa mearga cateva scoli, poate chiar inainte sa intre in vacanta.

Sus

MesajScris: Lun Mai 20, 2013 12:21 am 
Neconectat

e-lili scrie:
Evie, te declar voluntar performer! Evie a fost 2 zile la rand, a stat si la stand si a dat explicatii si pliante si ne-a si facut sa radem cu povestiri haioase - si a facut si o donatie, pentru care a primit un tricou la alegere. Azi au fost si Iuliana - medic psihiatru rezident, Allexandra, nelipsitul Narcis, sanadmin si... Potaia, care a socializat foarte bine cu ONG-urile din jur si ne-a facut o buna reclama, ba chiar ne-a adus la un moment dat in bot cateva produse de la standurile vecine (fugarita de posesori :)) , care doreau sa le recupereze, ca aveau si ei un plan cu ele). Erau cateva bratari din margele - Potaia e cocheta, sau poate voia sa faca cheta, nu stiu. :-) In orice caz, o mai chemam pe Potaia si in alte dati, ca s-a dovedit intreprinzatoare.
A fost o zi frumoasa, chiar daca eram mai obositi decat ieri si ne-am miscat mai cu incetinitorul. S-au facut si azi portrete la minut si am constatat ca se pot castiga fonduri bune cu asa ceva, imi pare foarte bine ca ne-a venit ideea asta, e de aplicat si cu alte ocazii si se pot face prin asta si alte activitati, cum ar fi ateliere de invatat tehnica Manga in scoli, printre elevii doritori... care pot afla cu aceste ocazii si despre tulburarile de alimentatie.
Am fost invitati de altfel sa vorbim cu elevii si parintii la 2 scoli si vom face asta.
O zi plina... :-) Voi pune, bineinteles, poze, s-au facut poze superbe azi.

:)) faza cu bratarile a fost chiar amuzanta =)) poate a vrut sa ii puna la jogging pe proprietarii bratarilor, se gandea la sanatatea lor :D

Sus

MesajScris: Lun Mai 20, 2013 12:38 am 
Neconectat

:)) Da, Potaia e aproape medic si e cu gandul numai la sanatatea populatiei.

Sus

MesajScris: Lun Mai 20, 2013 12:12 pm 
Neconectat

e-lili scrie:
:)) Da, Potaia e aproape medic si e cu gandul numai la sanatatea populatiei.

=))) oricm e foarte dulce si jucausa :X :X dar si blanda pentru cat este de mare. Am avut si eu o potaie atat de mare care m-a trarat prin tot parcul pentru ca a vazut o pisica (cred ca era pisica, pentru ca atunci cand am observant ca a vazut ceva eram deja pe jos :)) )

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2 [ DST ]