Acum este Vin Sep 22, 2017 2:47 pm

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Inspirationale - si cu iz de sanatate!
MesajScris: Lun Mar 14, 2011 2:45 pm 
Neconectat
Site Admin

Desi netul e plin de poze cu modele care arata sanatos (daca le cauti), m-am gandit ca nu ar strica sa le aducem si aici. Priviti si constientizati: asa arata o femeie frumoasa si reala. Si ele se ingrijesc, folosesc produse cosmetice si au grija de corpul lor, fac sport si duc o viata activa, fara sa se restrictioneze si sa recurga la metode de modelare corporala nesanatoasa. Mie imi plac femeile cu forme si fac urmatoarea afirmatie in pe propria raspundere: asa gandesc barbatii!

Fişiere ataşate:
glamour.jpg
glamour.jpg [ 86.45 KiB | Vizualizat de 1640 ori ]

Acest site si acest forum au ca scop recunoasterea faptului ca anorexia si bulimia sunt boli, nu fitze, nu mofturi, nu alegeri! Recunoasterea ca aceste boli se trateaza, nu se ascund! Ajuta si tu! Fii voluntar! Fii activ!
Sus

Subiectul mesajului: Re: Inspirationale - si cu iz de sanatate!
MesajScris: Mie Mar 16, 2011 4:27 pm 
Neconectat

http://juicefriends.com/hayley-wilde-th ... rexia.html

Foarte inspirational!

Nu suntem singuri: ne avem unii pe altii.

Anorexia si bulimia sunt boli, nu fitze, nu mofturi, nu alegeri! Aceste boli se trateaza, nu se ascund! Ajuta si tu! Fii activ, fii voluntar!

Sus

MesajScris: Joi Mai 26, 2011 10:17 pm 
Neconectat

am gasit pe un sit un citat foarte interesant ....si motivant, in acelasi timp. citez din engleza:

"" e grea recuperarea dar mai greu este sa traiesti cu boala"!!! just, zic! :text-+1: :text-bravo:

Sus

MesajScris: Joi Iun 02, 2011 4:27 pm 
Neconectat

Lunna, iubita, sa te pup pentru ca ai zis asta! :YMHUG: :X :-* :-* :-*

Scuze pentru lipsa de interactiune din ultimul timp! Am avut oareshce probleme cu netul si cu lucrul, dar sunt pe calea cea buna: netul s-a rezolvat :) !

Anorexia si bulimia sunt boli, nu fitze, nu mofturi, nu alegeri! Aceste boli se trateaza, nu se ascund! Ajuta si tu! Fii activ, fii voluntar!

Sus

MesajScris: Joi Iun 02, 2011 6:19 pm 
Neconectat

e-lili scrie:
Lunna, iubita, sa te pup pentru ca ai zis asta! :YMHUG: :X :-* :-* :-*

Scuze pentru lipsa de interactiune din ultimul timp! Am avut oareshce probleme cu netul si cu lucrul, dar sunt pe calea cea buna: netul s-a rezolvat :) !

dar chiar ma intrebam ce se intampla cu dvs... de ce nu ati mai scris nimic :) sunteti bine? totul/toti bine?

Sus

MesajScris: Joi Iun 02, 2011 8:23 pm 
Neconectat

Am avut aventuri care ne-au lasat ~X( ... Dar am si o super-noutate... pe care o pozez mai tarziu, ca acum doarme! Te prinzi tu cand o vezi!

Sus

MesajScris: Joi Iun 30, 2011 2:01 pm 
Neconectat

ma uitam azi pe situl unui fotograf si printre fotografii, era si binecunoscuta cu anorexica aceea cu fustita alba. langa fotografie--un proverb portughez care mi-a placut la nebunie, m-a impresionat:

"Those who see faces do not see hearts"

Sus

MesajScris: Vin Feb 03, 2012 1:16 pm 
Neconectat

Un blog foarte frumos, care are si o sectiune de ilustratii minunate, al unei fete foarte talentate.

http://lifeiscolourl.blogspot.com/

Un mesaj despre ea si "revolutia" la care a aderat, si la care puteti adera si voi, daca va place (YES! :-BD ):

http://lifeiscolourl.blogspot.com/2012/ ... ution.html" :

"Perhaps you already know about the self-love revolution. This idea belongs to Amy from A is for Ampersand. I want to get involved. I want to spread the world about self-love and self-esteem.

This is going to be a personal post. It's still hard for me to talk about this subject, but I'll do my best. I wanted to start a series about self-love a long time ago. I didn't do it. Maybe because I am a small blogger and I can't create a revolution. Maybe because I wasn't ready to talk about all these.

Well, now it's the time. I am ready. I know I can. I know we can. Here there are the reasons why I want to get involved:

I am a recovering anorexic. It's true. I said it only a couple of times in the past, because it hurts me to talk about it. The only reason I tell people I was an anorexic is because I don't want them to do the same mistake.
Anorexia is a real disease. It it not normal to hate yourself. It is not a girl thing. It is not stupid. People die. I was about to die.
February is National Eating Disorder Awareness Month
I don't want other people to do the same mistake
I was helped to recover. My family was there for me. My real friends were there for me. That's why I want to help.

I know people judge. I was judged. I was ignored by most of the people. I am a person who wants to do everything perfect, I am a person who want to be appreciated and loved. That's why I continued to starve myself. I though that if I was skinny, people will like me for who I was. It was exactly the opposite.

My message is to love yourself. Appreciate yourself. Give yourself a chance. Nobody's perfect. I want to encourage Amy in this revolution. It's worth it. Life itself is worth it.

Thank you SO much for taking the time to read this post. I means a lot to me. If you want to spread the world, take the button from Amy's blog.

Much love,

Larisa"

Sus

MesajScris: Vin Feb 03, 2012 9:41 pm 
Neconectat

De la http://lifeiscolourl.blogspot.com/ avem un cadou: ne-a oferit cu multa dragalasenie si amabilitate cel mai recent desen:

Fişiere ataşate:
Esti frumoasa.jpg
Esti frumoasa.jpg [ 193.47 KiB | Vizualizat de 1461 ori ]

Sus

MesajScris: Lun Mai 28, 2012 12:43 pm 
Neconectat

o zi buna, va doresc !!! :d

Fişiere ataşate:
69202_442062972473398_298076026872094_1693616_414835188_n.jpg
69202_442062972473398_298076026872094_1693616_414835188_n.jpg [ 50.67 KiB | Vizualizat de 1437 ori ]
Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]