Acum este Vin Noi 24, 2017 7:43 pm

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Planuri de masa
MesajScris: Dum Aug 26, 2012 9:32 pm 
Neconectat

Georgiana uite ca tot ma intrebai si eu tot cam asa am ajuns sa mananc. Nu stiu daca ai vazut ca am un topic Adinuta. Eu acolo trec ce am mancat in fiecare zi si orele la care am mancat.
Sincer iti spun ca pana cand nu am inceput sa mananc asa datorita foamei si restrictiilor tot aveam ganduri de episoade de bulimie si urmate de dat totul afara.
Acum deja simt cand imi este foame .. tinandu-ma de un program structurat pe 3 mese si 2 gustari am reusit sa-mi reeduc organismul.

Sus

MesajScris: Dum Aug 26, 2012 9:36 pm 
Neconectat

Am citit si din topicul tau :-D Felicitari pentru progrese si pentru reusita, esti un model pentru mine, sper sa ajung si eu sa mananc fara sa ma simt vinovata sau sa ma razbun pe mine :text-bravo:

Sus

MesajScris: Dum Aug 26, 2012 9:56 pm 
Neconectat

Terapia si fetele de aici .. de fapt mai intai fetele de aici si apoi terapia (pentru ca ele m-au incurajat sa caut, sa gasesc o varianta) .. acestea au facut diferenta!
Eu nu am adaugat decat putina perseverenta si ceva curaj la inceput.
Cel mai greu mi-a fost la inceput cand inca aveam zile cand mancam orice gaseam pe fond de stres si vomitam si totusi sa nu ma las, sa continui lupta. Pana am realizat ce inseamna cu adevarat sa ma iert, sa fiu ingaduitoare si blanda cu mine. La inceput mi se pareau aberatii. Acum stiu ca acesta era secretul :p

Sus

MesajScris: Dum Aug 26, 2012 10:35 pm 
Neconectat

Da,fetele de aici, informatiile gasite pe forum si faptul ca nu sunt singura care se lupta cu asa ceva sunt un mare sprijin, o mare incurajare si motivatie si pentru mine. Felicitari inca odata Adinuta, esti o persoana puternica :text-bravo: Iti multumesc pentru sfaturi, mie inca imi lipseste perseverenta dar incerc, gresesc, incerc iar iar gresesc, incerc iar si tot asa,pana reusesc :-D Te pup

Sus

MesajScris: Dum Aug 26, 2012 10:41 pm 
Neconectat

Si atunci de ce zici ca iti lipseste preserverenta? :p
Simplul fapt ca iti doresti sa incerci din nou face toata diferenta!! Asta inseamna curaj! :*
Uite aici linkul cu filmuletele video de care iti spuneam
http://www.youtube.com/user/YourBulimiaRecovery/videos
Pe mine chiar m-au ajutat. Si acum am guma de mestecat pe birou la servici. Uita-te si o sa intelegi de ce :p
pup

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]